jared.pl
Budownictwo2023-09-20T11:04:23+02:00

Przeglądy budowlane

Kontrole stanu technicznego obiektów budowlanych to obowiązek każdego właściciela lub zarządcy, który uregulowany jest w ustawie Prawo budowlane. Jeśli szukasz specjalistów, którzy mają uprawnienia upoważniające do wykonania takiej kontroli, doskonale trafiłeś. Przeprowadzamy zarówno półroczne, roczne, jak i pięcioletnie przeglądy budowlane.

Skontaktuj się
okresowe przeglądy budowlane - Katowice

Oferujemy też wybrane usługi z zakresu budownictwa – wykonujemy okresowe przeglądy obiektów, przygotowujemy potrzebną dokumentację, opinie, ekspertyzy czy nadzory. Specjalizujemy się też w izolacji budynków, możemy również stworzyć kosztorys robót ogólnobudowlanych.

 • okresowe przeglądy obiektów budowlanych,
 • dokumentacje, opinie, ekspertyzy, nadzory,
 • kosztorysowanie robót ogólnobudowlanych,
 • pokrycia dachowe dachów płaskich i skośnych,
 • izolacje budynków, naprawy i wykonywanie konstrukcji żelbetowych.
Skontaktuj się

Co to jest, na czym polega przegląd budowlany?

Przegląd obiektów budowlanych to regularna, cykliczna kontrola stanu technicznego budynków. Celem takiego przeglądu jest sprawdzenie, czy obiekt jest w pełni bezpieczny dla mieszkańców, użytkowników. Dzięki temu możliwe jest zapobieganie usterkom, które mogłyby doprowadzić do poważniejszych awarii.

Przeglądu może dokonać osoba/firma posiadająca do tego uprawnienia, jak Jared, a koszt takiej usługi uzależniony jest od wielkości kontrolowanej nieruchomości.

Czy przeglądy obiektów budowlanych są obowiązkowe?

Za utrzymanie budynku w dobrej kondycji oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom odpowiedzialny jest właściciel lub zarządca nieruchomości. Do jego obowiązków należy organizacja przeglądów budynków – Prawo budowlane w art. 62 dokładnie to określa. Jednocześnie ustawa ta przewiduje kilka rodzajów przeglądów, których częstotliwość wykonywania jest różna.

Jeśli szukasz specjalistów od PRZEGLĄDÓW BUDOWLANYCH,

nie zwlekaj — zadzwoń, wyślij e-mail!

609 771 651   530 043 723    biuro@jared.pl

Kiedy należy wykonać okresowe przeglądy budynków?

Okresowe przeglądy techniczne obiektów budowlanych wykonuje się raz w roku, dwa razy w roku, co pięć lat lub wtedy, gdy wystąpiły czynniki zewnętrzne mogące znacząco wpłynąć na kondycję budynku.

Raz w roku konieczne jest sprawdzenie stanu technicznego wszystkich elementów, które są narażone na działanie czynników atmosferycznych, a także instalacji gazowych, przewodów kominowych oraz urządzeń mających wpływ na ochronę środowiska. Przegląd roczny budynku powinien być kompleksowo, dokładny.

Raz na pięć lat istnieje obowiązek przeprowadzenia przeglądów budowlanych, które weryfikują przede wszystkim stan techniczny budynku oraz stan instalacji elektrycznej i piorunochronnej. Co ciekawe, pięcioletnie kontrole okresowe budynków obejmują również kontrolę estetyki obiektu oraz jego otoczenia.

Jeśli powierzchnia zabudowy budynku przekracza 2000 mkw. lub powierzchnia dachu wynosi co najmniej 1000 mkw., konieczna jest organizacja okresowej kontroli dwa razy w roku – do 31 maja oraz do 30 listopada. Jej zakres jest taki sam, co w przypadku przeglądów rocznych budynków.

Dodatkowo, w sytuacji wystąpienia czynników zewnętrznych mogących wpłynąć na stan techniczny obiektu, należy przeprowadzić dodatkowy przegląd. Dotyczy to nie tylko czynników atmosferycznych, ale także nieuprawnionej ingerencji człowieka.

Prawo budowlane – przeglądy. Co sprawdza się w ramach kontroli stanu budynku?

Przeglądy techniczne obiektów budowlanych obejmują m.in. takie elementy jak:

 • ściany zewnętrzne, balkony;
 • wszystkie urządzenia, które są zamocowane do ścian oraz dachu obiektu;
 • dach, jego pokrycie;
 • instalacje wodne, kanalizacyjne oraz grzewcze;
 • urządzenia ochrony przeciwpożarowej;
 • przyłącza instalacyjne;
 • urządzenia służące do oczyszczania/gromadzenia ścieków;
 • przewody kominowe;
 • instalacje gazowe.
budynek

Przeglądy budowlane – Katowice, śląskie

Jeśli szukasz firmy, która wykona okresowy przegląd budowlany w województwie śląskim, zgłoś się do nas. Kontrola to nie tylko zwykła formalność – dzięki swojemu doświadczeniu dokładnie sprawdzimy stan budynku oraz wskażemy, co należy natychmiast poprawić, aby był on bezpieczny w użytkowaniu. Zgłoś się do nas po więcej informacji.

Czym jeszcze się zajmujemy. Zobacz jak możemy Ci pomóc

Potrzbujesz naszej pomcy? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak pracujemy? Skontaktuj się z nami!