jared.pl
Kurs pierwszej pomocy2023-12-04T14:12:08+01:00

Kurs pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc to zespół czynności, które należy wykonać, aby utrzymać poszkodowaną osobę przy życiu lub zminimalizować następstwa wypadku, zanim przyjedzie karetka. To jedno z zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz higieną pracy. Przeprowadzamy szkolenie z pierwszej pomocy (w Katowicach, na Śląsku i w całej Polsce) z udzielania pierwszej pomocy w następujących obszarach:

 • prawidłowego rozpoznawania i sprawnego reagowania w stanach zagrożenia życia,
 • budowania przygotowania mentalnego i emocjonalnego w sytuacji udzielania pomocy,
 • postępowanie zgodnie z normami obowiązującymi w Europie (wg wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji).
Skontaktuj się
okresowe przeglądy budowlane - Katowice

Co daje, dlaczego warto odbyć kurs pierwszej pomocy?

Każdy, niezależnie od wieku i statusu zawodowego, powinien przejść kurs udzielania pierwszej pomocy – co więcej, takie szkolenie warto powtarzać co kilka lat, aby odświeżyć swoje umiejętności. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ obecnie większość osób deklaruje, że boi się udzielać pierwszej pomocy, zwłaszcza jeśli wymaga ona wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Korzyści, jakie daje kurs pomocy przedmedycznej to nie tylko nowa, praktyczna wiedza, ale również większa pewność siebie, dzięki której możliwe jest uratowanie czyjegoś życia.

Dodatkowo certyfikat pierwszej pomocy to sposób na zwiększenie swoich kwalifikacji zawodowych. Może to być decydującym czynnikiem zatrudnienia osoby m.in. na stanowisku opiekunki do dziecka lub osób starszych. Co więcej, często odbycie szkolenia pierwszej pomocy jest obowiązkowe. W jakich sytuacjach?

Skontaktuj się

Kurs pierwszej pomocy dla firm – kiedy wymagany, kto może przeprowadzić?

Czy kurs pierwszej pomocy jest obowiązkowy? Przepisy określają kilka sytuacji, w których otrzymanie certyfikatu (a także stałe aktualizowane go) jest wymagane. Dotyczy to:

 • pracowników szkół oraz placówek oświatowych, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych (wtedy certyfikowany kurs pierwszej pomocy obejmuje nie tylko nauczycieli, ale też wszystkie osoby zatrudniony w placówce);
 • zakładów pracy – w tym wypadku kurs pierwszej pomocy musi obligatoryjnie przejść co najmniej jeden lub więcej wyznaczonych pracowników – ich ilość uzależniona jest od łącznej sumy zatrudnionych osób, a także charakteru i zakresu pracy;
 • przyszłych kierowców uczestniczących w kursie na prawo jazdy;
 • ratowników.

Coraz częściej zdarza się, że firmy, zarówno te małe, jak i duże, organizują szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich pracowników, najczęściej łącząc je ze szkoleniem BHP, który musi być okresowo przeprowadzany. Wynika to z coraz większej świadomości pracodawców, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom bezpieczne warunki. Jednocześnie warto wiedzieć, że zakres takich warsztatów to:

 • skuteczne sposoby na zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko osobie poszkodowanej, ale również sobie;
 • sprawdzanie podstawowych funkcji życiowych;
 • przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej;
 • tamowanie krwotoków;
 • postępowanie w przypadku zadławienia.

Jeśli szukasz specjalistów od PIERWSZEJ POMOCY,

nie zwlekaj — zadzwoń, wyślij e-mail!

609 771 651   530 043 723    biuro@jared.pl

Kurs pierwszej pomocy – Katowice

Przeprowadzamy kursy pierwszej pomocy na Śląsku, swoją ofertę kierując w szczególności do firm zlokalizowanych w Katowicach. Nie ograniczamy się jednak tylko do Śląska. Działamy w całej Polsce.

Po odbyciu uczestnik otrzymuje zaświadczenie ukończenia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy,  które jest potwierdzeniem zdobytych umiejętności. Dodatkowo, chociaż nie jest to wymagane przepisami, zgodnie z zaleceniami Europejskiej Rady Resuscytacji rekomendujemy, aby taki kurs powtarzać przynajmniej raz na dwa lata (lub częściej).

kurs pierwszej pomocy w Katowicach firma Jared

Czym jeszcze się zajmujemy. Zobacz jak możemy Ci pomóc

Potrzbujesz naszej pomcy? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak pracujemy? Skontaktuj się z nami!