jared.pl

Kursy pierwszej pomocy dla firm – czy warto szkolić z pierwszej pomocy swoich pracowników?

Wciąż rosnąca świadomość społeczna oraz wysokie poczucie odpowiedzialności wśród pracodawców sprawiają, że kurs pierwszej pomocy dla firm przestaje być tylko kolejnym obowiązkiem, a staje się narzędziem absolutnie koniecznym dla zbudowania poczucia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Dowiedz się, kto w firmie musi ukończyć kurs pierwsza pomoc i czy warto zainwestować w kurs pierwszej pomocy również dla pracowników, którzy nie mają obowiązku go ukończyć.

Szkolenia pierwsza pomoc – dla kogo są obowiązkowe?

Na pracodawcy ciąży obowiązek wyznaczenia w zakładzie pracy osoby, która będzie odpowiedzialna za udzielanie pierwszej pomocy. Jeśli pracownicy nie są osobami pracującymi w placówkach oświatowych, recepcjonistami hotelowymi, czy opiekunami dzieci do lat 3, nie ma obowiązku przeszkolenia z pierwszej pomocy wszystkich zatrudnionych. Warto jednak rozważyć kurs pierwszej pomocy dla firm i zainwestować w wiedzę i umiejętności każdego pracownika, bo takie rozwiązanie może w przyszłości przyczynić się do uratowania komuś życia!

Jeśli szukasz specjalistów, od szkoleń z pierwszej pomocy

nie zwlekaj — zadzwoń, wyślij e-mail!

609 771 651   530 043 723    biuro@jared.pl

Kurs pierwszej pomocy – co daje?

Ukończony kurs pierwsza pomoc to nie tylko wypełnienie obowiązku narzuconego ustawowo na pracodawcę. To przede wszystkim uświadomienie pracowników, w jaki sposób należy się zachować w konkretnych sytuacjach stwarzających zagrożenie dla ludzkiego zdrowia lub życia.

Warto tutaj zaznaczyć, że kurs pierwszej pomocy dla firm – choć musi realizować pewien uniwersalny program – każdorazowo jest dostosowywany do indywidualnych uwarunkowań i zagrożeń występujących w danym zakładzie pracy. To sprawia, że pracownicy rzeczywiście są przygotowani na sytuacje, których wystąpienie jest najbardziej prawdopodobne. Przeszkolenie pracowników z udzielania pierwszej pomocy to większe bezpieczeństwo dla zatrudnionych, ale i komfort psychiczny dla pracodawcy, na którym nie ciąży widmo nieudzielenia komuś pomocy w Jego firmie.

Kurs pierwszej pomocy – czy warto szkolić wszystkich pracowników?

Skoro kurs pierwszej pomocy przedmedycznej jest obowiązkowy tylko dla wyznaczonego pracownika w firmie, zasadne wydaje się pytanie: czy warto szkolić z zakresu pierwszej pomocy pozostałych zatrudnionych? Biorąc jednak pod uwagę kilka czynników – w tym ustawowy obowiązek udzielenia pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia – odpowiedź może być tylko jedna: zawsze warto, by kurs pierwsza pomoc ukończył każdy pracownik. To zwiększa poczucie bezpieczeństwa w zakładzie pracy oraz pomaga uniknąć zbiorowej paniki, kiedy rzeczywiście wystąpi jakieś niebezpieczeństwo.

Jeśli pracodawca nie chce inwestować dużych pieniędzy w kurs pierwszej pomocy dla firm i nie zamierza przeznaczać czasu pracy na edukowanie swoich podwładnych, warto rozważyć darmowy kurs pierwszej pomocy. Każdy pracownik może go odbyć w domowym zaciszu, w dogodnym dla siebie momencie, a przekazana online wiedza jest zupełnie darmowa. Jedynie uzyskanie certyfikatu z odbytego szkolenia wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 100 zł brutto, natomiast taki certyfikat potrzebny jest tylko pracowniom zatrudnionym w roli pilotów wycieczek, opiekunów dziecięcych oraz osobom wyznaczonym przez pracodawcę do udzielania pierwszej pomocy w zakładzie pracy.

Zamów szkolenie z pierwszej pomocy
2023-11-21T11:08:34+01:00